Archiwumusługi świadczę na terenie Śląska:

 kontakt


Aranżacja ogrodu to prawidłowe rozmieszczenie elementów składających się na ogród w dostępnej przestrzeni

Ogród zawiera następujące główne elementy:

Trawnik, rabaty, ścieżki, obrzeża, klomby, drzewa

Elementy dodatkowe to:

mała architektura: trejaże,pergole,altany,donice

patio - czyli miejsce na ustawienie mebli ogrodowych

żywopłot,oczko wodne

 Najpierw kładziemy obrzeża oraz wykonujemy ścieżki.

Na wyznaczonej wsześniej powierzchni zakładamy trawnik.Przed posianiem trawy powinniśmy pozbyć się wszystkich chwastów i ich korzeni. Najlepiej zastosować Roundup na przełomie maja i czerwca, kiedy większość chwastów już wzeszła. Należy odczekać 7-14 dni, aby preparat przemieścił się do korzeni. Przekopać ziemię przykrywając chwasty, które będą stanowić naturalny nawóz.

Trawnik najlepiej zakładać wczesną jesienią lub późną wiosną, wtedy warunki atmosferyczne są najkorzystniejsze. Siew nasion trawy jest najważniejszy w całym procesie zakładania trawnika, bowiem od początkowego okresu wzrostu traw zależy jego przyszły wygląd. Siać należy przy bezwietrznej pogodzie nasionami wymieszanymi z piaskiem. Siejemy dwukrotnie na krzyż.
     Po wysiewie należy utrzymać grunt w stanie wilgotnym, często zraszając. Dzięki temu uzyskamy równomierne kiełkowanie. Pierwsze koszenie przeprowadzamy gdy trawa osiągnie wysokość 8-10 cm do wysokości 4 cm.

Przekopujemy teren na rabaty i przygotowujemy podłoże,ściółkujemy podłoże agrowłókniną,sadzimy roślinywedług doboru i korujemy.

Ustawiamy elementy małej architektury.

Założenie trawnika rabat,klombów, żywopłotów,ścieżek to dopiero połowa sukcesu.Bez umiejętnej pielęgnacji opierającej się na znajomośći wymagań poczszególnych gatunków...cały wysiłek może nie przynieść oczekiwanego efektu